sobota 22. února 2014

Byrokracie, byrokracie a úchylnej web [MM]

Začněme lehkým hatováním. Jednoho krásného únorového pátku jsem se rozhodl, že už by to asi chtělo vyplnit papírování, co po mně na Unionu chtějí. Fakt, že deadline pro odevzdání byl o pět dní dál, s tím nemá naprosto nic co dělat. Otevřu si mail s linkem, kliknu na něj... a bum. Site is under maintenance. Please try again later. No nic, asi to bude nějaký vymetání prachu ze serverů. Dal jsem si místo toho Dotu, nějaký House of Cards a šel spát, ráno moudřejší večera.

Další den začal pěkně. Člověk se probudí, dá si snídani a jde konečně vyplnit ty formy. Site is under maintenance. Please try again later. Jóó, ideální doba na dlouhodobý odstavení. Nedá se nic dělat. Po dalších 6 dílech House of Cards, dvou Walking Dědách a jednom šestikilometrovém běhu (!!!) jsem to zkusil znova... Tradá, je to tam. Web zase běží!

Super, tak co teda potřebuju vyplnit? 


 1. International Exchange Student/Language Assistant Application   
 2. Financial Information   
 3. Passport Information - Incoming Exchange   
 4. Housing Preference   
 5. Application for Student Account (AFCA)   
 6. Official Transcripts   
 7. Course Registration (Need to wait until May 5, 2014 to complete)

Financial Information

Začneme zlehka. Mám od banky oficiální doklad o zůstatku na účtu a 6měsíční historii zůstatků, co po mě chtějí (díky táto!). Každý z těch 7 papírů je oboustranný, tak mám 14 obrázků, které bych jim měl uploadnout. Pohoda? Ne. Kdo stejně jako já čekal, že tam bude nějaký dialog na uploadnutí souborů (když po mě chtějí jen soubory), se stejně jako já spletl. Vypadá to asi takhle:
Jo, je to normální textfield pro komentáře, co znáte z fór a jiných. Proč? Nevím. Ale to by ještě nebylo tak hrozný. Horší je, že když chci vložit soubor, můžu v dialogu zvolit jen jeden. Žádný multiple choice, ne-e. A po každém vložení se celý ten soubor uploaduje na server, což kupodivu trvá něco přes 40 vteřin. Kdyby se to celé uploadlo touhle šnečí rychlostí až po uložení celého formuláře, prosím, počkám si. Čekat ale mezi každým ze čtrnácti souborů, to mi vadí. (na druhou stranu, alespoň jsem za tu dobu čekání stihl sepsat tenhle post).

Jednotlivé formuláře mají navíc nějaký timeout, po jehož vypršení se zruší. Jasně, to by nebyl problém, spoustu citlivých formů to tak má. Jenže to bývá tak, že pokud na té stránce provedete nějakou změnu nebo něco, timeout se resetuje na začátek. To tady né. Když nahrajete půlku souborů a ručně to neuložíte, může se vám stát, že v průběhu vás to vykopne a jedete znova.

Exchange Student Application

Uploadování souborů jsem přežil, jdeme dál. Čeká mě klasická přihláška. 
 • Address 1 (*)
 • Address 2 (*)
 • City (*)
 • Province (*)
 • Country (*)
 • Home Telephone Number (*)
 • Mobile Phone Number (*)
Kde (*) značí požadované pole. Proč přesně po mně chtějí dvě adresy nevím. Stejně tak nechápu proč po mně chtějí jak číslo mobilu, tak číslo domů, když pevnou linku dneska nemá asi tak nikdo. A i kdybych nakrásně oba telefony zadat chtěl, tak nemůžu. Mám je zadávat i s předvolbou. Tak začnu psát: +420721113.. konec. Oni ten textfield mají omezenej na 10 znaků. Explicitně po mě předvolbu chtějí, takže to je 13 znaků, který fakt nevim jak tam narvat. WTF.

Hejtrs v rohu

I když to tak určitě nevypadá, pokud si to čte nějaký potenciální zájemce o studium na Union College (protože tohle bude na webu ČVUTu), nikoho tímhle nechci odrazovat. Ta zkušenost za pár krušných chvil určitě stojí. Ani nechci nějak enormně hatovat UC. Jenom jsem si musel vyventilovat svojí frustraci a poněkud komický způsob podávání přihlášek. O to víc, když v mailu od UC se píše "I am writing you with exciting news. Union College's International Programs has adopted a database by TDS for Study Abroad. It is a very powerful tool and our office will be using it to handle both incoming and outgoing applications for study abroad and exchange." - Jestli tohle je powerful, zajímalo by mě, jak vypadal ten původní systém :) 

Žádné komentáře:

Okomentovat