úterý 23. září 2014

Americký reklamy a americká potřeba se lišit [MM]

[Martin Melka]


Rychle, krátce, výstižně -

Televize

Když jsme konečně přišli na to, jak zprovoznit televizi (rozumějte, seděli jsme u toho 3 budoucí inženýři - nadlidský úkol), akorát začínal první díl osmé série The Big Bang Theory. Super. Pro neznalé osvětlím, jak taková epizoda vypadá. Začíná většinou tak dvěma minutama scén, následuje 30sekundová znělka seriálu, pak zbytek epizody. Celkem kolem 20 minut.

Pozitivní na sledování TV bylo, že to bylo na pěkně velké televizi z pohodlí gauče. Nechápu, jak se může tolik programů uživit, ale nakonec jsme CBS (stanici, která to vysílá) našli na krásné pozici #1206. 

The Big Bang Theory. Hurá.

A teď trošku hatu. Hned po skončení intra naskočily reklamy. Byly naštěstí o něco kratší než u nás (ale pořád měly tak 4-5 minut), ale dát je hned po 3 minutách seriálu? Nechápal jsem, ale whatever. Koukalo se dál. Uběhlo 10 minut seriálu a tradá, další reklamní blok. Dvě reklamy za jednu 20minutovou epizodu? To je pěkně otravný. Ale to, vážení, ještě nebyl konec. Po ~19 minutách naskočily další reklamy. Po vydýchání zlosti a skončení reklam se odehrála 1 (slovy jedna) scéna a díl skončil. Schválně strčí reklamu před poslední ucelenější blok, aby vás donutili to prosedět a vidět zbývajících 20 vteřin. S-E-R-I-O-U-S-L-Y?!

Standard? Meh.

Asi nikoho nepřekvapuje, že v US používají imperiální jednotky (míle, yardy, palce, unce, libry, Fahrenheity). Jedné věci jsem moc nevěnoval pozornost, až mě dneska pěkně pozmrdila. Na Neuronové sítě mám vypracovat úkol, ten vytisknout a odevzdat na hodině. Protože v úkolu bylo nějaký počítání a zapisování matic, mimo jiné, řekl jsem si že opráším LaTeX a napsal to v něm (je to ideální nástroj pro typografii, píšou se v něm technické bakalářky a jiné práce). Uložím to jako pdf a hurá do knihovny to vytisknout.

Možná to má nějaký důvod, ale mě nenapadá jediný.

Všechno běží jak má, do chvíle kdy se na papír podívam. Na spodku stránky je jen půlka obrázku, druhá půlka je na druhé straně. To není zrovna pěkné, ale nechápu proč. A pak mě to trkne. Aby rozdílů nebylo málo, v US mají i jiný standardní formát kancelářského papíru, než zbytek světa (US Letter Size místo A4 používá USA a 5 zemí střední/jižní ameriky). Musím tedy nadefinovat jiný formát, ve kterém se má moje práce vytvořit. Není to až takový problém, museli by ale mít na strojích v knihovně nainstalován 'překladač' LaTeXu. Ten samozřejmě nemají. Takže musím domů, přepsat jedno slovo ve zdrojáku, vygenerovat nové pdf, a zase hurá zpátky do knihovny. Tentokrát to alespoň už vyšlo. phew.


Nebylo by to až tak hrozný drama, kdybych neměl na zejtra vytvořit a naučit se prezentaci. Na druhou stranu jsem teď napsal tenhle příspěvek. Nechápu se.





I don't even

Před týdnem jsme cestou do Walmartu se Šárkou potkali zraněného chudáka ptáka.
Š: "Jé, ten je nějaký postižený, nepomůžeme mu?"
M: "Jako jak?"
Š: "No, zašlápneme ho třeba..."
ಠ_ಠ


Žádné komentáře:

Okomentovat