čtvrtek 16. října 2014

Majkův fotoblog #2 (Hokej, výlety a pivo ..)

[Michal Majer]


Bez dalších zbytečných řečí, tady je opět několik náhodně vybraných fotek z našeho pobytu na Union College. :-)

Hokej ve škole


Nejsem sice vášnivým fanouškem hokeje, mít školní stadión minutu chůze z pokoje byl ovšem dostatečný důvod zajít se v pátek podívat. Loni vyhráli hokejisté Union College národní pohár a tak se i tento rok do týmu vkládají velké naděje. Jaké pak překvapení, když zanedlouho po začátku dostali domácí gól. Netrvalo ovšem dlouho a bylo vyrovnáno. Tým oponenta postupně ztrácel naděje, když kluci z Unionu sázeli jeden gól za druhým a nakonec vyhráli 7:3. Během celé hry létaly nejen góly, ale také nadávky, pěsti a hokejky. 


Během zápasu jsem postřhl povědomé barvy mezi diváky! Běžel jsem zjistit, zda-li se na kampusu neskrývá další čech, o kterém bychom nevěděli. Nakonec se ukázalo, že se jedná o amerického studenta, co minulý rok navštívil ČR. :-)


Obecně sport je tu vnímán naprosto jinak než jsme zvyklí z domova. Přijde mi například zvláštní, že mají sportovci lehčí podmínky při studiu než ostatní studenti. To je ale opět téma na zvláštní blog.

Výlet do Adirondack MountainsNa kampusu Union College je snad vše, co může běžný člověk k životu potřebovat a tak někteří studenti za celý term nepřekročí zdi směrem do města. Kampus je v tomto taková bublina a proto se snažíme alespoň přes víkendy navštěvovat okolí. Tento víkend jsme se připojili k výletu s organizací sdružující místní a zahraniční studenty z celého okolý Albany. Společně jsme zdolali Black Mountain. :-)


Zasloužená odměna po výšlapu. :-)Golf


Na Unionu působí desítky klubů a organizací. Proplacené návštěvy golfových hřišť v okolí proto nejsou ničím neobvyklým.


Comic book store


Jak kdybych se ocitl v seriálu Big Bang Theory jsem si připadal při návštěvě jednoho z největších obchodů s komiksy v New York City.


9/11 memorial


Zvlášní pocit stát na místě, kde jsou kořeny toliko zla z posledních více jak deseti let. Zde kdysi stávala dvojčata World Trade Center.


Více opět za týden. :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat