pátek 21. listopadu 2014

Majkův fotoblog #4 (Hledání piva, Niagára a konec trimestru ..)

[Michal Majer]


Po posledním příspěvku věnovamém předmětu Fotografování 1 se opět vracím k formátu několika fotek a krátkému komentáři.

Hledání piva


Když měl Michal Š. narozeniny, dohodli jsme se na nákupu 23 piv a ke každému přidali indícii, kde najít následujicí kousek. První lísteček obdržel od nás a následovalo několik hodit pátrání po celém kampusu. Během jednoho večera tak musel Michal lézt po stromech, prohrabávat odpadkové koše, navštívit knihovnu a slézt do kanalizace. Odměna za to ale snad stála! :-D
Bingo


Každý trimestr se jeden páteční večer hraje v jídelně bingo. Když jsme se doslechli jaké jsou ceny, tak jsme se samozřejmě museli také zůčastnit. Sám jsem nevyhrál vůbec nic, ale Martin, Tom a další naši známí obdrželi poukázky do Wallmartu v hodnotě několika desítek dolarů, iPod, iPad Air a další ceny.Czech Night


Už od prvních dnů jsme měli v plánu uspořádat akci, kde bychom místním přiblížili naší kulturu a připravili nějaká ta tradiční jídla. Konečně jsme se k tomu tedy dostali. Kluci úspěšně vybojovali dotace na nákup piva a přípravy mohly začit. Šárka navrhla plakáty a informační cedule, ostatní jsme zatím obstarali nákup a celý víkend se pak společně učili vařit guláš, knedlo vepřo, bramboráky a další tradičně česká jídla. 

Když nadešel den D, tak dorazilo přibližně 100 lidi a tak jsme pomalu ani nestíhali běhat z kuchyně pro další porce. Během večera hrál výběr české hudby, prokládaný informativními videi a nemohl jsem si odpustit seznámit naše americké přátele se současným děním v ČR a tak jsme si všichni společně poslechli "Hovory z Lán" s anglickými titulky. :-)

Na závěr malá ukázka české kinematografie ve formě filmu Pelíšky, jak jinak než s pivkem v ruce. 

Abych nezapomněl, Martin ihned druhý den obdržel stížnost kvůli údajné propagaci alkoholimu. :-DNa následující fotce náš první bramborák! 


Zkouškové a konec trimestru


Po dvou letech na ČVUT neskutečný šok! Z mých tří předmětů byly pouze Síťové protokoly zakončeny zkouškou, o které jsem se dozvěděl 2 dny dopředu a náročnost taková, že lituji i těch několika hodin strávených učením. Nejvíce času jsem tradičně věnoval předmětu fotografování a neskutečně nudný projekt jsme pak museli odprezentovat na kurzu Uživatelských rozhraní.

Rozhodl jsem se tedy na příští semestr zapsat už pouze humanitní a umělecké předměty, abych se více procvičil ve čtení a psaní esejí.Niagára


S Martinem jsme byli přizváni našimi známými na jednodenní trip do Buffala. Půjčili jsme si tedy ve Schenectady auto a brzy ráno vyrazili na cestu. Kdybychom věděli jaká bude zima, možná bychom cestu nejdřív 2x zvážili. Každopádně ještě na cestě nám začalo sněžit a po příjezdu na místo zde skoro nikdo nebyl. U informačních stánku nám vysvětlili, že zrovna není sezóna. Zajeli jsme ještě na pár hodin prohlédnout kanadskou stranu, než nás čekala opět pětihodinová cesta domů. 

Přes to vše výletu nelitujeme, byla to po dlouhé době opět příležitost vyrazit ven z kampusu a zařídit si na amerických silnicích. To by bylo pro dnešek vše. Před náma nyní 6 týdnů volna a nezbývá než začít plánovat naší cestu do střední Ameriky. 


Žádné komentáře:

Okomentovat