středa 26. listopadu 2014

Eventy na Unionu, aneb méně je někdy více [MM]

[Martin Melka]


Union je akční škola. Je to naprosto jinde než na co jsem byl zvyklý u nás. V tomhle příspěvku popíšu, jak to tu vypadá s mimoškolníma aktivitama a happeningama (který teda moc mimoškolní nejsou, jelikož se to všechno děje na kampusu, ale víte jak to myslím).

Events, events, events, events, events, events, events, events, events, events, events, events, events, events, events, events, events, events, events

U nás když se něco děje, tak to většinou znamená něco většího. Jako příklady si dejme Strahov Open Air, Silent Disco na stavárně, FIT párty a tak dále. Případně jsou např. na Strahově různé kluby, které sem tam taky něco pořádají (přednášky o Linuxu, doučování C/C++, atd.). Tyhle eventy jsou buď jednorázové, nebo opakované, ale není jich tolik. Na Unionu si řekli, že budou aktivní, a vzali to do extrému. Můj mail je každodenně bombardován mailama o tom, co se na kampusu děje - do té míry, že jsem to začal ignorovat, protože toho je prostě moc (a většinou to stejně není nic co by stálo za řeč). Ale abych vás uvedl do obrazu, musíme si říct, co to je Minerva House.

Zhruba tenhle počet mailů za každý 3 dny. Komu by se to chtělo číst?!

Minerva 

Minerva house je jeden z druhů ubytování. Je jich tu asi 8 a v podstatě to jsou pěkný domy pro +- 50 lidí. Každej House má radu lidí a rozpočet (tak $1500/trimestr). Lidi můžou přijít za radou, říct, že u nich chtějí udělat event a oni jim na to můžou dát něco z jejich rozpočtu. Tak jsme to třeba udělali my s našim Czech Evening eventem (o tom bude jiný post). 

Na tom není nic špatnýho. Jenže tady se rozhodli mít radši spoustu průměrnejch happeningů než jednu nebo dvě pořádný události. Což by podle mě bylo lepší. Když se denně průměrně ve 3 Minervách najednou něco děje, určitě nepřijde tolik lidí. A když propagace znamená vylepit poměrně zbastlenej plakát vedle dalších 20 podobnejch, nemůžou čekat, že se o tom moc lidí dozví. 

Je pěkný, že se snaží dělat eventy, nicméně mi přijde že to neni až tak promyšlený - je to dělání eventů jenom proto, aby nějaký byly. A když už to člověk chce udělat zajímavější (náš Evening), tak je s tím hrozně sraní, když to tak naplno řeknu. Ale o tom více v postu o našem eventu!

Theme House

Další druh ubytování jsou Tématické Domy (?), to jsou menší budovy, asi pro 10-15 lidí. Ti mají podobný způsob rozpočtování, i když mají asi míň peněz. Rozdíl je v tom, že musí každý term udělat X eventů - takže ti jsou i motivování k preferování kvantity před 'kvalitou'. 

Abych to jenom nekritizoval - jasně, jsou tu i pěkný a zajímavý eventy. Problém ale je, že v záplavě těch "zbytečných" akcí se jednoduše ztratí. A to je škoda.

Žádné komentáře:

Okomentovat